«Затверджую» Головний суддя Спартакіади НТУУ «КПІ» __________ Новицький Ю. В.

Положення про проведення першості НТУУ «КПІ» з футболу.Київ – 2017

1.Мета та завдання.

1.1. Подальший розвиток студентського футболу в Україні;

1.2. Підвищення якості навчально-тренувальної та виховної роботи в НТУУ «КПІ»; - виявлення кандидатів до збірної НТУУ «КПІ» для виступів у міських та всеукраїнських змаганнях з футболу: - популяризація студентського футболу в Україні та зміцнення його міжнародного престижу; - організація дозвілля студентської молоді; - пропаганда здорового образу життя.

2. Керівництво змаганнями.

2.1. Безпосереднє керівництво та контроль за проведенням першості НТУУ «КПІ» з футболу здійснюють викладачі кафедри спортивного вдосконалення та керівники ФБМІ.

3. Учасники та умови проведення змагань.

3.1 Першість НТУУ «КПІ» з футболу проходить за змішаною системою: - перший етап: 20команд утворюють 5груп по 4 команди; - другий етап : команда, яка посіла 1-е місце з кожної групи та 3 кращі команди, які посіли 2-е місце грають далі за кубковою системою( 1 матч): Пари командвизначають за жеребом.

3.2. У змаганнях беруть участь студенти НТУУ «КПІ», денної форми навчання та аспіранти, випускники 2016 р.

3.3. Студенти мають право грати тільки за свій факультет. Студенти факультетів, які не приймають участь у першості НТУУ «КПІ» мають право грати за інший факультет, але не більше 3-х студентів за одну команду.

3.4. За одну команду мають право бути заявлені від 15 до 25 студентів. Від одного факультету до участі у змаганнях допускається не більше 2-х команд;

3.5. Першість НТУУ «КПІ» з футболу проводиться за правилами ФІФА. Тривалість гри 2 тайми по 20 хвилин, перерва 2-3 хвилини. Тривалість 1/2та фіналу - 2 тайми по 25 хвилин. При нічийному результаті одразу пробиваються пенальті.

3.6. Арбітр є єдиним хронометристом часу гри. Кожна команда повинна мати один комплект ігрової форми.

3.7. В одному матчі дозволяється 7 замін. Перед грою капітан або керівник команди заповнює протокол, куди заносяться прізвища гравців згідно із заявочним листом ( до 18 гравців);

3.8. Попередження та вилучення, отримані в іграх переносяться на наступні ігри. Футболіст вилучений з поля або отримавши дві жовті картки автоматично дискваліфікований на наступну гру;

3.9. Футболісти, які не пройшли лікарського огляду, до ігор не допускаються (прізвища, яких у заявці не завірені підписом і печаткою лікаря);

3.10. У разі надання протесту, капітан або керівник команди зобов'язані негайно після закінчення матчу, попередити арбітра матчу та головного суддю змагань, про подання протесту і подати його письмово на протязі 1 -ї години після закінчення гри.

3.11. Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести, а також якщо вони подані на рішення арбітру у зв'язку з подіями, що мали місце у грі: - призначення або не призначення вільних, штрафних або одинадцятиметрових штрафних ударів; - визначення положення « поза грою»; - визначення виходу м'яча за межі поля та надання права введення м'яча у гру; - зараховане або не зараховане взяття воріт; - попередження та вилучення гравців з поля.

3.12. Визначення команд у турнірній таблиці. Місця команд визначаються за підсумком очок набраних в групових іграх. За перемогу нараховується 3 (три) очки, за нічию -1 (одне) очко, за поразку ігри не нараховуються. При однаковій кількості очок у двох або більше команд місця визначаються за наступними показниками: - за більшою кількістю очок в іграх між собою; - за кращою різницею забитих і пропущених м'ячів в іграх між собою; - за найбільшою кількістю перемог в усіх іграх; - за кращою різницею забитих і пропущених м'ячів в усіх іграх; - за найбільшою кількістю забитих м'ячів в усіх іграх; - за жеребом.

4. Час і місце проведення змагань.

4.1. Всі ігри першості НТУУ «КПІ» з футболу проходять на стадіоні НТУУ «КПІ», біля 24 корп.

4.2. Ігри проводяться з понеділка по п'ятницю: - 1-а гра о 14.00. - 2-а гра о 15.00. - Розклад ігор оголошується після жеребкування.

4.3. Якщо, команда з поважної причини не може приймати участь в певний час, то капітан команди за тиждень повинен попередити головного суддю змагань з футболу (в особливих випадках за три дні)

5. Порядок оформлення заявочної документації.

5.1. Заявочні листи на участь у змаганнях подаються до дати жеребкування, на відділення футболу. (24 корп. Кімната 311)

5.2. Від одного факультету дозволяється приймати участь не більше 2-х команд. Заявочний лист приймається тільки в друкованому вигляді та дозволом лікаря.

5.3. Команда, яка неналежнимчином оформила заявочнийлист до змаганьне допускаються.

6. Арбітр.

6.1. Арбітраж змагань здійснюється викладачами ФБМІ кафедри спортивного вдосконалення та студентами, які мають навички та досвід з проведення матчів з футболу.

7. Нагородження.

7.1.Команда, яка посіла перше місце нагороджується кубком, медалями, грамотами.

7.2. Команди, які посіли друге та трете місце нагороджується медалями, грамотами.

7.3.Команда, яка посіла четверте місце нагороджується заохочувальними подарункам/