Український фрістайліст Олександр Абраменко виграв золоту медаль Пхенчхана-2018

SAM 3833  Український фрістайліст Олександр Абраменко завоював олімпійське золото в акробатиці.

Що відомо про першого українському медаліста Пхенчхана-2018

Завзятість, старанність, надія – і, як результат, золото на Олімпіаді в південнокорейському Пхенчхані. Ми вирішили розібратися і розповісти вам, що відомо про першого українського чемпіона Ігор-2018:

SAM 3824

Що вдалося дізнатися з новин про Олександра:

«Я йшов на фінальний стрибок і думав – хоч би це був той момент, коли я зроблю свій кращий стрибок. Так і вийшло, що я його зробив...".

Український фрістайліст, 29-річний уродженець Миколаївської області Олександр Абраменко виграв золоту медаль Пхенчхана-2018, ставши першим в лижній акробатиці.

"Мені потрібно зараз поспати. Коли я прокинуся, зрозумію все це. Зараз – це як казка, як це сон", – сказав Абраменко в ефірі "UA: Перший".

- Народився Олександр 4 травня 1988 року в Первомайську Миколаївської області. Закінчив Миколаївський Національний університет кораблебудування.

- Це четверта Олімпіада для Олександра.

Дебютував Олександр Абраменко на Олімпіаді 2006 року в італійському Турині. Там він у підсумку став 27-м. Потім була Олімпіада-2010 у Ванкувері і 24-е місце, після – Сочі-2014 і відразу шосте місце.

Прогрес не зупинився – на Олімпіади-2018 Олександр вже тримає в своїх руках золоту медаль.

- Неодноразовий призер етапів Кубка світу.

У сезоні 2011-2012 – друге місце на етапі в Мінську.

У тому ж році – третє місце на етапі в норвезькому Воссе.

У сезоні 2015-2016 – три п'єдесталу на шести етапах сезону.

У 2016 році Олександр Абраменко приніс Україні перший в історії малий Кубок світу з фрістайлу, перемігши в загальному заліку з лижної акробатики.

- Але потім він отримав жахливу травму коліна. Спортсмена чекала операція і тривала подальша реабілітація. Першу перемогу на етапі Кубка світу після травми він отримав лише 1 грудня 2017 року.

- Дівчина Олександра – російська фрістайлістка Олександра Орлова. Вона, як і Олександр, бере участь в Олімпіаді-2018 і вболівала за нього.

Цитати Олександра Абраменка

Про те, як він потрапив у фрістайл:

"У фрістайл я потрапив випадково. І завдяки тому, що на той момент у нас в Миколаєві була одна-єдина в Радянському Союзі гірка — водний трамплін для тренувань. Тренер ходив по школах і набирав діток. Прийшов і в мою школу і запропонував походити на фрістайл. Я навіть спочатку не знав, що це за вид спорту такий — просто ходив на тренування» (з газети «Сьогодні»).

Про травми:

«Рік часу зовсім не тренувався, оскільки отримав важку травму. Як-то виконував стрибок з приземленням на воду і після невдалого приземлення порвав хрестоподібні зв'язки, меніск і бічну зв'язку. На щастя, мені вдалося побороти травму» (з «24 каналу»).

Мені пощастило, хоча і по телевізору, але побачила всі стрибки Олександра.

Всі три стрибка Олександр виконав стабільно і без грубих помилок, причому виконував по наростаючій, тобто покращуючи свій результат. У фінальнії частині за нього дуже переживали два російських фрістайліста, які першими виконали фінальний стрибок і так само мали шанс на медалі. Вони першими привітали його з перемогою! У свою чергу, і Олександр привітав російського спортсмена, який завоював бронзову нагороду.