Спортивний центр КПІ приймає відбірковий турнір чемпіонату Європи з водного поло серед жінок

wodnepoloMЗ 4 по 8 жовтня 2017 року в місті Києві на базі басейну Центру ФВС КПІ ім. Ігоря Сікорського відбудеться другий раунд кваліфікаційних змагань чемпіонату Європи з водного поло серед жінок. Вхід вільний.
Подія, яка приймає наша столиця, дійсно неординарна. Адже востаннє українська жіноча ватерпольна збірна грала у 2015 році – в Голландії на відбіркових матчах до фінальної частини чемпіонату Європи. Тоді українки у фінал Євро не кваліфікувалися. Фінансування збірної припинилося, а її гравці подалися хто куди: одні виїхали в ватерпольные клуби за кордон, деякі взагалі закінчили спортивну кар'єру, одиниці продовжували грати, але лише на рівні українського чемпіонату. Дорослої жіночої національної команди не стало.

Тепер повернення жіночої збірної на євроарену українці можуть спостерігати в спортивному комплексі КПІ ім.Ігоря Сікорського.
Київські тренери Михайло Лебедєв і Наталія Мельничук вирішили боротися за існування жіночого ватерполо. З року в рік вони збирали юніорські команди та брали участь у чемпіонатах Європи та світу. У 2014 і 2016 роках українки змагалися на юніорських чемпіонатах Європи, в 2015 році – на юніорському чемпіонаті світу. На Європі стали восьмими. Дівчата-збірниці росли. І настав час, коли за юніорок в силу віку грати вони вже не могли, але і зав'язувати зі спортом не хотіли, та й досвід чималий поднакопился. Тренери оббивали пороги, доводячи, що треба відродити дорослу збірну, маючи для команди готові кадри.

Нарешті відоме «просіть – і вам дадуть, шукайте – і знайдете, стукайте – і вам відкриють» спрацювало. Українську жіночу збірну заявили на відбірковий тур чемпіонату Європи. Михайла Лебедєва призначили головним тренером, Наталію Мельничук – другим тренером.

Українкам у суперниці випали збірні Ізраїлю, Мальти, Румунії, Словаччини, Швейцарії і Чехії. У наступний раунд плей-офф пройдуть шість з семи команд. Важливо не просто потрапити в шістку, але і зайняти якомога вище місце в турнірній таблиці. Адже команди, які у київському відбірковому турі, посядуть вищі місця, потраплять на більш слабких суперників на стадії плей-офф.
Система зустрічі суперників у плей-оффах буде така. У 2016 році в сербському Белграді пройшов 16-й чемпіонат Європи з водного поло серед жінок. Перша шістка команд автоматично потрапила у фінал наступного Євро – 2018 року, який пройде в Барселоні. А от команди, які посіли в 2016 році з 7 по 12 місце, поборються за путівку у фінал Євро-2018 з київської шісткою. Команда, що посіла на Євро-2016 12 місце (а це Туреччина), зіграє з переможцем київського туру; команда, що посіла 11 місце (Хорватія) зустрінеться з №2 київської кваліфікації і т. д.

Ватерполистки нашої збірної налаштовані рішуче. Але із-за відсутності фінансування на підготовку команди відповідно підготовки і не було – ні зборів, ні турнірів. Виходячи з реалій, намагатимуться виїхати на сплав досвіду і молодості. Благо, погодилися виступити за збірну досвідчені ватерполистки Ольга Шведова та Ксенія Курвичева.
Ольга Швдова  Ольга Шведова (1981 р.) як сама бувала ватерполистка обрано капітаном. Оля багато років виступала за жіночу збірну, грала за команду Харкова, в даний час – лідер збірної Донецької області.
3 Курвічєва  Ксенія Курвичева (1986 р.) раніше виступала за харківську команду «Харків'янка», яка в свій час була гегемоном українського водного поло. Потім Ксенія перебралася в ізраїльський клуб, в якому успішно грає вже кілька років.

А ось ще кілька досвідчених ватерполисток старої школи і загартування, на жаль, зіграти не зможуть в силу різних причин, хоча тренера їх і запрошували в команду. Тому в ряди дорослої збірної призвались зовсім юні дівчата – 2001 р.
Склад жіночої національної збірної:

Вратари: Мария Дворжецкая (1998 г.р., Киев), Анастасия Гресь (1996 г.р., Киев).

Центральные нападающие: Анастасия Мельничук (1996 г.р., Киев), Ирина Абоимова (1994 г.р., Харьков), Лида Кошевая (1997 г.р., Днепр).

Центральные защитники: Ксения Курвичева (1981 г.р., Израиль), Дина Телипко (1997 г.р., Киев), Мария Андреева (1996 г.р., Киев).

Полузащитники: Ольга Шведова (1981 г.р., Краматорск), Карина Бобовникова (1993 г.р., Харьков), Анфиса Булах (1998 г.р., Киев), Сабина Данилина (2001 г.р., Днепр), Анастасия Иванченко (2001 г.р., Киев).

Чемпводне поло 1 Чемпводне поло 2

(по материалах статті Натальи ВАСЁ).