Звання «Кращий спортсмен» 2016/2017 н.р. присуджуємо Віктору Івахненко.

Кращим спортсменом минулого навчального року був визнаний Віктор Івахненко-чемпіон Європи серед юніорів та чоловіків, чемпіон світу серед юніорів, студентів і чоловіків з гирьового спорту, студент четвертого курсу факультету біомедичної інженерії.
Ивахненко Віктору всього двадцять років, але він досяг вже дуже багато/

В гирьовому спорті, яким опікується Віктор, спортсмени змагаються в кількості підйомів гир протягом 10 хвилин у двох вправах - ривку і поштовху. Ривок - це підйом однієї гирі спочатку однією, потім іншою рукою одним рухом. Поштовх - дві гирі виштовхуються від грудей і фіксуються на випрямлених руках. Спортсмени також борються за першість у поштовху "довгим циклом": дві гирі закидаються на груди, потім виштовхуються вгору, опускаються на груди, потім вниз без торкання помосту, і далі все повторюється знову. Міжнародні змагання проводяться з гирями вагою 24 і 32 кг Заняття гирьовим спортом роблять спортсмена не лише сильним, але витривалим, наполегливим, вчать терпіти, розраховувати сили. А щоб стати чемпіоном, ці якості потрібні у подвійних-потрійних обсягах, адже чемпіонське звання слід не тільки завоювати, але і відстояти.

Своє сходження до спортивних вершин Віктор почав досить рано, в дев'ять років. Його перший тренер - батько Василь Григорович Ивахненком, який навчив головному: щоб домогтися успіху, треба працювати постійно. Пізніше, вже під керівництвом тренера Євгена Свірського в одинадцять років почав займатися спортом по-справжньому: спочатку загальнофізична підготовка, а потім, з тринадцяти років почалися серйозні заняття важкою атлетикою.

Однак, досягти високих результатів вдалося не відразу.

В 2014 році, Віктор виконав норму першого розряду у поштовху "довгим циклом". Досить швидко вдалося виконати норму на чемпіонаті світу серед студентів у Ліоні (Франція), де не тільки став кандидатом у майстри спорту, але і зайняв четверте місце. А вже в наступному 2015 року в Угорщині він став двічі чемпіоном світу серед студентів і серед юніорів!

Віктор Ивахненка в 2016 виграв чемпіонат України серед юніорів та чоловіків, потім в Порто (Португалія) став чемпіоном Європи серед чоловіків, юніорів і чемпіоном світу серед студентів . Пізніше, в жовтні цього року виборов звання чемпіона світу у поштовху довгим циклом у ваговій категорії до 70 кг серед юніорів та дорослих! Віктор штовхнув гирі вагою 32 кг 43 рази. Участь у цьому турнірі, який проходив в Італії, брали спортсмени з 27 країн.

На жаль, доводиться долати не тільки втома від тренувань, напруження в навчанні, але і байдужість чиновників від спорту. Доводиться виїжджати на змагання часто за власні кошти або знаходити спонсорів. Так на першість Європи в Португалії поїхати допомогли підприємці - представник фірми "Ліра" Віктор Петрович Пофатный і представник ЗАТ "Маки" Віталій Миколайович Говорун. І на поїздку на чемпіонат світу (!!!) довелося збирати «з миру по нитці» через байдужість чиновників. Трохи допоміг університет, але можливості в цьому плані у нього як у державного внз невеликі. Тому довелося знову звернутися до спонсорів, яким величезне спасибі за підтримку.

В основі всіх перемог Віктора - постійний наполеглива праця. І до навчання він ставиться серйозно, тому й середній бал у нього досить високий - 4,5 - 4,6. Намагається не пропускати навчальні заняття, заздалегідь відпрацювати все, що належить. Спасибі викладачам, що надають підтримку, адже що серйозно, професійно, він почав займатися спортом тільки коли вступив до КПІ на факультет біомедичної інженерії.

Викладач кафедри спортивного вдосконалення Анатолій Крилов став його другим тренером, займаються в залі спорткомплексу КПІ їм. Ігоря Сікорського. Зараз допомагає Віктору у підготовці до змагань та Юрій Щербина, керівник Міжнародної федерації гирьового спорту та Федерації гирьового спорту України.

Працьовитість, прагнення домогтися успіху, не здаватися-це і є робота спортсмена, яка приносить перемоги.

Бажаємо Віктору нових досягнень!

(за матеріалами інтерв'ю газеті «Київський політехнік»)