Стипендії будуть нараховуватися за рейтинговою системою внз

Міністерство освіти і науки України презентувало нову систему забезпечення стипендіями, повідомляє прес-служба відомства.

Стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному вузами, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Це абсолютно новий, рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме: кожен вуз розробить свої критерії для складання рейтингу, які будуть затверджуватися вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", − зазначила Гриневич.

Передбачено, що на 90% місце у рейтингу буде визначати навчальна успішність, а на 10% − критерії, які визначать внз. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

"Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії і 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, але і забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", − заявила міністр.

Планується, що з 50% студентів, що отримують стипендії, 43% отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а 7% — соціальні. При цьому для внз III–IV рівнів акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж у минулому році. Найкращі студенти будуть отримувати стипендію на 72,9% вище, ніж зараз − 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

Мінімальна стипендія для студентів вузів I–II рівнів акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТУ — 415 грн.