З Міжнародним днем студента!

ДЕНЬ СТУД 17 листопада щорічно відзначається Міжнародний день студентів. Попри те, що це свято асоціюється у молоді зараз з веселощами і романтикою, історія цього дня пов'язана з трагічними подіями Другої світової війни.

Міжнародний день студентів був заснований в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів в Лондоні. Студенти, які зібралися на цій міжнародній зустрічі, боролися проти фашизму. Відмічати свято стали з 1946 року. Дату вирішили встановити на згадку про чеських студентів-патріотів. Найперші події, які передували цьому дню, почалися в Чехословаччині в жовтні 1939 року. У Празі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію на честь утворення Чехословацької держави. Але окупанти вирішили розігнати демонстрацію, при цьому застреливши студента медичного факультету Яна Обплітала. У похорони Яна відбулася акція протесту, під час якої заарештували десятки студентів. 17 листопада гестапівці і эсэсовцы заарештували більше 1200 студентів і уклали їх в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятеро активістів студентського руху страчували без суду. А усі чеські вищі учбові заклади були закриті до кінця війни за наказом Гітлера. Усі ці трагічні події передували встановленню Міжнародного дня студента. У 1946 році, в Празі, святкування цього дня офіційно підтвердили на Всесвітньому конгресі студентів.
Традиція святкувати День студента дійшла і до наших днів. Це свято відмічають студенти у багатьох країнах світу. Проведенню Дня студента передує також Міжнародний студентський тиждень боротьби за мир і дружбу.
У Україні свято було встановлене офіційно Указом Президента в 1999 році.
Усі ВНЗ України цього дня влаштовують шумні вечірки, дискотеки, на яких студенти можуть повеселитися від душі і привітати один одного. Також в день студента в Україні проводяться різні фестивалі і розважальні заходи для студентів і молоді.

Шановне студентство!

Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня студента.

Бажаємо вам досягнення високих спортивних результатів, здійснення усіх юначих мрій і життєвих планів, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях.

Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.